Jak kupić szezlong i nie zwariować? Praktyczne porady.

Jak kupić szezlong i nie zwariować? Praktyczne porady.

Dzisiaj opowiem Wam o moim zakupie wymarzonego od lat mebla.

Jak większość z Was wie, mój dom to stare odnawiane meble. Tym razem miało być podobnie, kupię stary szezlong i go odnowię. Decyzję o zakupie podjęłam w pierwszych dniach grudnia, już pierwszym dniu poszukiwań stwierdziłam, że nie zdążę zakupić i odnowić przed świętami. Zależało mi bardzo, aby był na Święta, bo z nim wiązała się nowa aranżacja salonu i jadalni.

Postanowiłam więc kupić nowy – stylizowany. Przejrzałam oferty na allegro, olx i inne w sieci. W oko wpadł mi szezlong na olx, piękna butelkowa zieleń w aksamicie. Nie zastanawiając się zadzwoniłam, Sprzedawca okazał się bardzo miły, prosił o zamówienie przez formularz na OLX, powiedział, że wyśle do tygodnia przez własnego dostawcę. Na moje pytanie, jaka będzie forma zapłaty odpowiedział, że zapłacę przelewem, jak zobaczę towar u siebie w domu!

Zdziwiłam się, zapytałam, czy nie boi się wysyłać tak w „ciemno”, odpowiedział, że nie. Zamówiłam, szezlong przyjechał. Pierwsze wrażenie piękny (o czym napisałam Panu), ale nie miał wkręconych nóg. Ponieważ mojego M nie ma w tygodniu, czekał sobie spokojnie przez 3 dni, aż zamontujemy nogi. Podczas montażu okazało się, że nie można zamontować stabilnie nóg. Zadzwoniliśmy do Sprzedawcy, odpowiedział, że zapomniał dać podkładki i wystarczy takie kupić w sklepie budowlanym. Mój M powiedział, że kupi i zamontuje bez problemu, więc mogę zapłacić za mebel. Zrobiłam więc przelew. Niestety okazało się podczas montażu, że w jednej nodze nie ma śruby, wewnątrz mebla, do której można zamontować nogę. Zaczęłam dzwonić do Sprzedawcy, nie odbierał, wysyłałam SMS, z prośbą o kontakt. Niestety Pan nie odbierał telefonów, nie odpowiadał na SMS. Zlikwidował wszystkie swoje ogłoszenia na OLX.

Tylko dzięki pomocy mojej córki Niki, udało się znaleźć Pana na facebook i dzięki podstępowi nawiązałam kontakt w celu zwrotu mebla.

Kochani po tej całej sytuacji zdałam sobie sprawę, że meble robione na zamówienie najlepiej szukać u lokalnych producentów. Tak też zrobiłam po oddaniu poprzedniego bubla. Zaczęłam szukać wśród lokalnych producentów i trafiłam na wspaniałą firmę https://www.aastyle.eu/.

Perfekcja i profesjonalizm:) Mogłam zobaczyć produkt przed zakupem. Pojechałam obejrzałam na miejscu! Pan mi pokazał w jaki sposób montują meble, jak wykańczają.

Po tygodniu dostarczono mi produkt do domu, najwyższej jakości wykonanie, zadbany o każdy detal.

Ja popełniłam błąd, bo uwierzyłam, ale Wy nie musicie.

Przy okazji, bo nie zdążyłam w grudniu aranżacje świąteczne w naszym domu.

 

 

5 thoughts on “Jak kupić szezlong i nie zwariować? Praktyczne porady.

  1. Piękny szezlong, sama też zdecydowałam się kupić taki mebel i droga od decyzji do zakupy była długa. W większych salonach pięknie się prezentuje, szczególnie jak jest pikowany.

  2. Faktycznie, dzisiaj z wielu powodów jest to naprawdę skomplikowane. Właśnie dlatego warto dobrze przemyśleć ten nietani zakup. Zamiast wydawać pochopnie pieniądze, lepiej wiedzieć, na co się decydujecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *