Zaczarowany taras vintage, jak uzyskać taki efekt?

Zaczarowany taras vintage, jak uzyskać taki efekt?

Lato w pełni, a ja nie pokazywałam Wam mojego ogrodu, nazwałam go ogrodem vintage. Dlaczego, tak? Ponieważ kojarzy mi się ze stylem trochę z poprzedniej epoki. Do jego urządzenia zainspirowały mnie przedmioty, które w różny sposób znalazły się w moim domu, niektóre z nich odnowiłam, inne pozostawiłam takimi, jakie były.

Potrzeba było dwóch lat, aby taras i ogród nabrały obecnego wyglądu. Jak było w poprzednim roku zobaczycie tutaj i tutaj.

taras

Kolorem, który króluje w moim ogrodzie i na tarasie jest biel i jej odcienie.

Wszystko zaczęło się od zadaszenia tarasu samonośnymi płytami łukowymi firmy Robelit. Jak wykonać takie zadaszenie możecie przeczytać tutaj i tutaj. Następnie pomalowałam płot na biało na odcinku, który jest jednocześnie ścianą tarasu.

W tym roku wymieniłam również fotele, na bardziej elegancką wersję. Obecne fotele z rattanu są bardzo ładne, ale okazało się, że mniej wygodne od poprzednich. Co moja kochana rodzinka wypomina mi przy każdej okazji.

Przy tak przygotowanej bazie, zaczęłam dekorowanie. Poza kwiatami i bluszczem na tarasie znalazły się dwa stare metalowe stoliczki na kółkach, drabinka ozdobna, metalowa konewka służąca za doniczkę, kilka szklanych wazonów jako świeczniki. Dodatkowym elementem ozdobnym jest wiszący na łańcuchu regulowany żyrandol na świece (zrobiłam go ze starych drzwiczek od mebli). Nie mogło zabraknąć wiklinowych koszy i butli po winie.

taras w bieli

konewka jako kwietnik

taras zadaszenie

 

Doszły również drzwi pochodzące z domu, który ma ok 80 lat. Drzwi oczyściłam i czekają sobie na malowanie.Jak wiecie kocham ozdabiać manekiny, więc jeden z nich znalazł się na tarasie.

manekin ozdobny

urządzamy taras

Nie mogło zabraknąć zielnika. Zrobiłam go ze starej drabiny, do której przykręciłam blaszane wiaderka.

stara drabina i zielnik

Podczas robienia sesji z Basią z Dreams Pracownia Kreatywna okazało się, że jej tipi idealnie wpasował się w otoczenie.

ogród chic

Na ogrodzie jest jeszcze huśtawka połączona z mini placem zabaw dla dzieci. Siedzisko huśtawki zostało wykonane ze starych drzwi. Komplet biesiadny, w tym roku odnowiony.

huśtawka ogrodowa drewniana

komplet mebli ogrodowych biały

ogrodowa huśtawka z placem zabaw

taras w stylu vintage

jak zrobić biały ogród

zadaszenie tarasu

ogrody

Zarówno taras, jak i ogród co chwilę zmieniają się o szczegóły, ale tak mam. Jest to miejsce, w którym latem spędzamy mnóstwo czasu.

A Wy jakie ogrody tarasy preferujecie nowoczesne,czy takie „stare”?

 

 

 

 

10 thoughts on “Zaczarowany taras vintage, jak uzyskać taki efekt?

  1. Jestem fanką nowoczesnej architektury i podobnych ogrodów – pełnych prostych linii, geometrii i minimalizmu. Nie lubię nadmiaru, bo mimo wszystko czuję się zbyt osaczona. Podoba mi się Twój ogród i choć samej pewnie trudno byłoby mi się w nim odnaleźć najważniejsze jest że Wy czujecie się dobrze. Pozdrowienia!

    1. Mi również podobają się geometryczne ogrody, ale tak, jak piszesz dobrze, że ludzie mają różne gusty, bo przez to jest ciekawiej:)

  2. Bardzo pięknie u Ciebie. Taras stylowy. Biel zawsze dodaję Elegancji i rozświetla wnętrze :). U mnie w ogrodzie sielsko – wiejsko :). Spontanicznie i nie równo hihi. Cały czas pracujemy nad nim. A że Dygnitarz malutki bo roczek skończył więc, prace idą wolno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *