Wielkanocny Stół w fioletach i różu? Ozdobna girlanda na kominek

Wielkanocny Stół w fioletach i różu? Ozdobna girlanda na kominek

Każdego roku na Wielkanoc zastanawiam się w jaki sposób ozdobić dom z tej okazji? Jak nakryć do stołu?

W tym roku śledząc trendy w urządzaniu natknęłam się na kolor wybrany przez Pantone kolorem roku 2018 – fiolet Ultra Violet postanowiłam (nie ukrywam z ciekawością) wprowadzić ten kolor do tego rocznych dekoracji stołu. Zrobiłam fioletowe podkładki pod talerze. Dodatkowo dodałam małe w kolorze pudrowego różu.

Serwetki deserowe

Wyhaftowałam serwetki świąteczne z motywami w kolorach jasnego fioletu, różu i srebra. Dopełnieniem całości jest stroik z bukszpanu z dużym jajkiem. Jajka wykorzystałam te z ubiegłego roku, jedynie przyprószyłam je brokatem. Kto ma ochotę zobaczyć mój ubiegłoroczny stół i ozdoby, zapraszam tutaj.

Wielkanocne pisanki

stół wielkanocny

dekoracje wielkanocne

ozdoby wielkanocne

Powiem Wam szczerze, że po zrobieniu przymiarki, mój stół wielkanocny w tym roku będzie wyglądał identycznie, ewentualnie zmienię kolor kwiatów na bardziej różowy.

Kominek

Jeżeli mówię o dekoracjach świątecznych, to obowiązkowo ozdabiam kominek, po pierwsze bo lubię, po drugie i najważniejsze kominek u nas w domu znajduje się w jadalni i stanowi nieodzowną część dekoracji „stołu wielkanocnego”.

Podobnie, jak w przypadku nakrycia stołu wykorzystałam bukszpan. Od zawsze ten krzew kojarzy mi się ze Świętami Wielkanocnymi. Dodatkiem są białe świece i oczywiście plastikowe jajka ozdobione koronką, świecącymi kamieniami i brokatem. Nastroju dodają lampki punktowe, które kupiłam na poprzednie święta (okazuje się, że był to strzał w 10, wykorzystuję je cały rok). Cała konstrukcja trzyma się dzięki  zwykłej wierzbie pomalowanej na biało. Kilka lat temu pod lustrem umieściłam dwa wkręty, do nich za pomocą drucika, tasiemki mocuję taki drążek, który stanowi podstawę do wszelkich aranżacji na kominku.

wielkanoc kominek

girlanda na wielkanoc

pisanki

 

Jak Wiecie, moim konikiem jest klatka schodowa i stare drzwi, które stoją na tzw półpiętrze, one także dostały małą ozdobę w postaci jajek i bukszpanu, dopełnieniem są oczywiście duże drewniane świeczniki mojego projektu.

jajka wielkanocne

stół na wielkanoc

Kochani Wiem, że dekoracje tworzą atmosferę, wywołują w nas pozytywną energię i nastawienie, dlatego dbam o to w naszym domu.

Jednak to co najważniejsze podczas Świąt to nasza chęć spędzenia ich naprawdę razem. Tylko wtedy będą wartościowe i szczęśliwe.

Życzę Wam tych prawdziwych z najbliższymi:)

Aga

 

 

8 thoughts on “Wielkanocny Stół w fioletach i różu? Ozdobna girlanda na kominek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *