Jak urządziłam salon w wynajmowanym domu?

 

Jak urządziłam salon w wynajmowanym domu? Ciekawi jesteście?

Zacznę od tego, że wynajmując dom trzeba zwracać uwagę na to, czy uda nam się stworzyć w nim miejsce, w którym chociaż po części poczujemy się, jak u siebie. Czy nasze meble będą pasowały do elementów stałych – drzwi, okien, podłóg, ścian i innych elementów np. oświetlenia wbudowanego, sufitów?
Jednym słowem jeżeli lubimy nowoczesny styl minimalistyczny, to nie decydujmy się na dom z tradycjami i bogato zdobionymi sufitami. W drugą stronę podobnie, jeżeli lubimy klasykę, trochę vintage itp. nie uda nam się osiągnąć tego efektu w nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu.

Salon

Mój nowy salon jest tą częścią domu, którą lubię najbardziej i to on spowodował, że zdecydowaliśmy się na wynajem właśnie tego domu. Jest jasny, przestronny. Na podłogach położone są płytki kamienne lekko szkliwione. Powoduje to, że podłoga lekko się błyszczy i ładnie odbija światło. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania czystości. Na ścianach (dla mnie niestety) położona jest tapeta w odcieniu bieli i jasnego beżu. Przy sufitach sztukateria. Centralną częścią salonu jest duży, klasyczny marmurowy kominek.  Jeżeli chodzi o punkty świetlne to zostały przewidziane dwa punkty świetlne, tradycyjnie na środku i w rogu salonu. Brakuje mi oświetlenia nad stołem. W moim domu wyglądało to tak .

W przyszłości dokupię lampę stojącą pasującą do mojego kompletu Caboche, która doświetli kącik jadalny. Niech Was teraz nie dziwi, dlaczego lampa wisi w takim nietypowym miejscu. Ze względu na fakt, że ściany pokryte są tapetą nie mogę wbijać sobie gwoździ, gdzie mi odpowiada. Obrazy zostały powieszone w miejscach już istniejących gwoździ. Powiem, Wam szczerze, że brakuje mi w salonie luster, które tak kocham. Jeżeli jesteśmy przy lustrach, to wiszące nad kominkiem jest jeszcze właścicielki domu, bo nie zdążyłam przywieźć mojego, które jest dużo mniejsze i białe.

Odnośnie luster mam do Was pytanie wymieniać na białe, czy pozostawić obecne?

Docelowo do wymiany pójdą firanki, które planuję zastąpić jasnoszarymi zasłonami.

Kochani zapraszam do oglądania, wszelkie sugestie mile widziane.

img_9376

img_9356

img_9333

_mg_9382

_mg_9398

_mg_9389

kredens

_mg_9348

_mg_9368

_mg_9350

_mg_9387

img_9361

img_9358

img_9327

_mg_9349

img_9402

Do napisania,

Aga

12 thoughts on “Jak urządziłam salon w wynajmowanym domu?

  1. Dobrze mieć dwie opcje luster- możesz zmieniać według nastroju lub pory roku 🙂 To lustro też pasuje do całości, ja bym na razie zostawiła 🙂 Fajnie się urządziliście 🙂 Buziaki

  2. Macie pianino! Na chwilę, ale zawsze 🙂 A salon wygląda jak Wasz, więc super. Na dokładniejsze oględziny zgłoszę się jak już się z Nastką ogarniemy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *