Sztućce Fraget, a może Hefra?

Hejka, hejka:)
Taki piękny słoneczny dzień i jeszcze piąteczek:)
Jak zwykle zaczynam od podziękowań za odwiedzinki i komentarze:)
Witam również bardzo serdecznie Wszystkich nowych Obserwatorów:)
Jak to u mnie bywa, czasami przypomnę sobie o czymś, jak zobaczę u kogoś. Już tłumaczę, parę dni temu goszcząc u jednej z Was na blogu, zachwyciły mnie stare sztućce i wtedy przypomniałam sobie o moich, wciśniętych gdzieś między szpargałami. 
Niki dostała je kilka lat temu w prezencie, ponieważ zawartość i pudełko prezentowało się okropnie, 
nie zwróciłam na nie uwagi, tym bardziej córa. Leżały sobie i niszczały:(
Wyjęłam je i postanowiłam oczyścić, moje zdziwienie było większe i większe z każdą czyszczoną sztuką, prezentowały się coraz piękniej:)
Dodatkowo okazało się, że jest to komplet dla trzech osób  i każda sztuka jest oznakowana sygnaturą FH Met – 60. Pan Google podpowiedział, że jest to sygnatura warszawskiej firmy Fraget, która specjalizuje się w wyrobach srebrnych i posrebrzanych od 1848 r.

Komplet prezentuje się tak:

Do miłego:)

12 thoughts on “Sztućce Fraget, a może Hefra?

  1. Woooow jakie cudeńka. Uwielbiam takie perełki. W takiej oprawie aż miło zasiąśc do stołu:-) ps.u mnie leje od rana….a miało byc tak pieknie:-) Buziaki

  2. Hm Aguniu – mam pytanie – czy ty musisz mieć to samo co /?? -hihihi też mam niekompleytny komplet ale ogólnie to mnie już na tyle znasz że wiesz że nawet pół łyżeczki już teraz nie przetermanię – cudowne masz kompleciki – urzekł mnie ten w bordowym pudełku już ja wiem jak wykorzystałabym go – buziaczki śle Marii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *