Piłkarski pokój mojego ośmiolatka.

Piłkarski pokój mojego ośmiolatka.

Jak wygląda piłkarski pokój mojego ośmiolatka?

O tym opowiem Wam w tym poście.

Jak większość chłopców w jego wieku jest zapalonym fanem piłki nożnej, więc przy urządzaniu pokoju wiedziałam, że inny motyw nie zadowoli mojego synka.

pokój piłkarza

Głównym elementem wystroju jest sztuczna murawa na ścianie, którą umocowaliśmy za pomocą takera tapicerskiego (gdy się znudzi wystarczy tylko zaszpachlować i ściana jak nowa). Murawę zamontowaliśmy na ścianie pod skosem, na ścianie ponad nią nakleiłam naklejki 3d piłek. Ponieważ stoi przy tej ścianie łóżko więc nad nim w rogu powiesiłam siatkę do bramki.

pokój piłkarza

motyw piłkarski w pokoju

Ściany zostały ozdobione zdjęciami mojego synka w stroju jego ulubionej drużyny FC Barcelony. Wszystkie są biało-czarne. Tylko jedna jest kolorowa, powiesiłam ją w starej dębowej ramie – zrobionej przez dziadka mojego męża. Ramę zawoskowałam białym woskiem.

piłkarski pokój

naklejka piłkarska

Zrobiłam na szydełku dywan z motywem piłki. Dywan powstał z kółek łączonych ze sobą.

piłkarski dywan

motyw piłkarski w pokoju

Jak wspomniałam Oliś jest fanem FC Barcelony więc nie mogło zabraknąć tego motywu w pokoju, wykorzystałam go w postaci dodatków – pościel, nakładka na biurko, pojemnik na długopisy, piłka.

motyw fc barcelony

fc barcelona motyw

Synek zbiera namiętnie klocki lego, aby je wyeksponować potrzebowaliśmy odpowiednie półki, jedną szafkę miałam wcześniej (o jej odnowieniu przeczytacie tutaj).

witryna odnowiona

jak pomalować witrynę

odnowienie szafki

pokój chłopca

Drugą postanowiłam zrobić przerabiając starą szafę. Z drzwi zrobiłam półki, dorobiłam nóżki, przymocowałam listwy ozdobne i dokleiłam cokół. Wnętrze pomalowałam białą farbą akrylową do drewna, a ściany zewnętrzne zawoskowałam białym woskiem.

odnowienie biblioteczki

renowacja biblioteczki

Szafa wyglądała tak:

odnowienie szafy

biblioteczka jak zrobić

Na jednej ze ścian powiesiłam w starej ramie (również robionej przez dziadka mojego M) szkic ołówkiem przedstawiający Olinka, dzieło jego siostry.

piłkarski pokój

Na oknie wiszą białe drewniane żaluzje, o gr. 5mm. Stanowią nie tylko ozdobę, ale również chronią przed światłem słonecznym. Jest to dobre rozwiązanie, zdecydowałam się na nie w całym domu w momencie wykańczania i nie żałuję sprawdzają się doskonale.

drewniane żaluzje

żaluzje drewniane 5mm

O biurku ze starego stołu pisałam tutaj.

drewniane krzesło obrotowe

Pokój czeka jeszcze kilka drobnych zmian, jak wymiana żyrandola (projekt jest tylko M nie ma czasu), wymiana narzuty na bardziej „piłkarską”.

pokój piłkarza

piłkarski pokój

Kochani piszcie proszę w komentarzach, co byście dodali, co zabrali.

Aga

 

 

 

 

 

7 thoughts on “Piłkarski pokój mojego ośmiolatka.

  1. Wow aranżacja naprawdę ciekawa, pomysł z trawą na ścianie mega, podoba mi się też szafa. Dużo inspiracji tutaj można u Ciebie znaleźć. Na pewno będę zaglądać częściej 🙂

  2. ale czaderski pokój, mój olinek na pewno by się ucieszył z takiego pokoju 😀 jak tylko się przeprowadzimy za rok to na pewno będę chciała zrobić mu porządny pokoik dla chłopaka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *