Jakie dni są w życiu ważne?

Każda rodzina ma swoje szczególne dni w roku. Takie dni, które celebrują, które wiążą się z ważnymi wydarzeniami w jej życiu. Dla naszej rodziny dzień 20 lipca jest jednym z nich. To dzień, gdzie obchodzimy podwójne święto. Urodziny naszej córki i naszą rocznicę ślubu:)
W tym roku szczególnie mamy powody do radości, bo nasza ukochana, „mała Nikusia” kończy osiemnaście lat.

Powiem Wam szczerze, że jak nigdy do tej pory, nie towarzyszyły mi w tym dniu tak sprzeczne uczucia, z jednej strony ogromna radość i poczucie szczęścia, że udało mi się wychować tak mądrą i rozważną osobę. Osobę, która jest wrażliwa na piękno, nie tylko to zewnętrzne, ale przede wszystkim szanuje to co wewnątrz. Osobę, która, jak to kiedyś, ktoś o niej powiedział” ma piękną wyobraźnię”.

Takie róże dzisiaj od mojego M, z okazji rocznicy.

Z drugiej, jakiś żal, że tak szybko minęły te lata, dlatego proszę Was, jeżeli tylko możecie poświęcajcie mnóstwo czasu Waszym pociechom, wyjeżdżajcie z nimi na wakacje i ferie. Jeździjcie na nartach, łyżwach, rolkach i wszystkim innym. Uwierzcie, te wspólnie spędzone chwile, to najlepsza inwestycja na przyszłość, inwestycja we wspomnienia, których nikt nie odbierze. Wieczorami grajcie we wszystkie możliwe gry i czytajcie książki, to łączy nie tylko nas dorosłych z dziećmi, ale również wspaniale wpływa na uczucie między rodzicami. Wiem, coś o tym, bo dzisiaj mija 19 lat, jak jesteśmy małżeństwem.

Teraz, gdy moja mała dorosła, prowadzimy długie rozmowy, o wszystkim. Jesteśmy przyjaciółkami, razem spędzamy mnóstwo czasu, oglądając filmy, słuchając muzyki, dzieląc się uwagami na temat przeczytanych książek. Razem szyjemy i tworzymy, ona maluje, a ja ozdabiam manekiny. Powiem Wam szczerze, te chwile to jedne z najpiękniejszych. Warto, zabiegać, troszczyć się, starać zrozumieć, bo teraz zbieram owoce.

Te piękne róże to prezent od nas dla naszej córeczki.

Moi Kochani, trochę się rozpisałam.
Miłego tygodnia dla Wszystkich.

38 thoughts on “Jakie dni są w życiu ważne?

 1. Wszystkiego najlepszego i dla Was i dla Waszej córki. To co minęło było piękne, ale to co przed Wami jest równie piękne!!!
  Cudowną macie córkę ale i z Was zapewne cudowni rodzice:)))
  Wyobraź sobie, że i jak za dwa lata będę miła takie święto. My z mężem będziemy obchodzić 20 rocznicę ślubu, a nasza córa skończy 18 lat !!!
  Pozdrawiam i ściskam Was gorąco:)

 2. Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszej córeczki !
  To prawda,co piszesz….
  też to zrozumiałam i to juz dawno 🙂
  córa już nie mieszka ze mną ,teraz za to wyjeżdżamy razem wakacje,tylko we dwie :))

 3. Wszystkiego najlepszego, kolejnych lat i chwil spędzonych wspólnie w cieple i miłości. A córci życzę żeby żeby dalej szła tą samą drogą co do tej pory.Pozdrawiam

 4. Aga to jest właśnie SENS życia! Pięknie to ujęłaś 🙂
  Kochane życzę Wam dużo wspólnych rozmów, przytulania, uśmiechów, iskier w oczach i tak po prostu bycia ze sobą <3 <3

 5. Wspaniale! 😉 Dwie imprezy w jednym. Z jednej strony lubię takie połączenia, a z drugiej, małe dzieci czują się pokrzywdzone 😉 Moja chrześnica ma urodziny z bratem. Wiadomo, że nie dostaje nigdy tak dobrych prezentów, jakby miała urodziny sama. Dużą masz córkę. Mój synek ma 8 lat dopiero, to jeszcze 10 do 18-ki 😉

 6. Życzę Wam wszystkiego dobrego!

  Ja mogę wypowiedzieć się ze strony córki 😉 Mam co prawda trochę więcej lat niż 18, ale pamiętam jak dzisiaj ten dzień moich 18 urodzin, chyba dopiero teraz rozumiem jak mogli się czuć moi rodzice – z jednej strony dumni, ale z drugiej.. z poczuciem, że zaczynam powoli moje samodzielne życie (z naciskiem na powoli ;)) że zaczynam podejmować własne pierwsze poważne decyzje i już nie w każdej sytuacji będę ich "małą córeczką". Wiele mi dało postawienie się w ich sytuacji dzięki temu wpisowi, dzięki!
  Zaraz napiszę do nich że ich kocham 🙂

 7. Gratuluję pięknej rocznicy! I tak udanych relacji z córką – to naprawdę ważne. Moja córka 18 lat skończy za niecałe 3 lata, a jak na nią patrzę, ciężko mi uwierzyć, że czas tak szybko biegnie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *