Jak zbudować zadaszenie tarasu, altankę?

Witam słonecznie i radośnie Wszystkich moich Czytelników:)

Brak zadaszenia naszego tarasu spędzało nam sen z powiek od kilku lat. W tym roku postanowiliśmy w końcu postawić kropkę nad i. Decyzja podjęta, ja szczęśliwa, M trochę mniej, ale co tam.
Ochoczo zabrałam się do planowania i umawiania się z potencjalnymi wykonawcami. Po odbyciu około 10 spotkań Panowie zaczęli przedstawiać oferty, rozpiętość cenowa między najwyższą, a najniższą ponad 5000 zł. Nasze rozczarowanie było olbrzymie, ponieważ ci z dolnej półki dawali najtańszy materiał, a na tych ze średniej i najwyższej nie było nas stać. Więc postanowiłam poszukać alternatywy, kilkugodzinne siedzenie w sieci przyniosło efekt. Mianowicie napotkałam wspaniały produkt, który dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę.
Mowa o Samonośnych płytach łukowych firmy Robelit.

Zródło: http://www.robelit.pl/galeria/samonosne-plyty-lukowe1.html

Zakochałam się we właściwościach tych płyt, a jednocześnie w łatwości montażu. Zainteresowanych odsyłam do strony producenta: http://www.robelit.pl/galeria/samonosne-plyty-lukowe1.html.
Stwierdziliśmy, że sami zrobimy zadaszenie, ja i mój M.
 Sprawdziłam ceny płyt, okazały się całkiem przystępne. Powstał projekt w mojej głowie, szybki szkic. Płyty zostały zamówione.
Następnie zamówiliśmy drzewo w lokalnym tartaku.
 
W tym miejscu, miałam mały problem, mianowicie, nad tarasem jest balkonik, umocowany na wysokości 2,60 metra od poziomu tarasu, dodatkowo nie jest on umieszczony symetrycznie, powiem Wam szczerze, że nie wiedzieliśmy na jaką wysokość zrobić konstrukcję drewnianą, aby po nałożeniu płyty, było wszystko w porządku. Na szczęście mój brat, trochę projektuje, więc poprosiłam go o pomoc, przesłał  taki cudowny rysunek.
Wyznaczyliśmy poziom i  punkty,montowania słupów: 
1.M wykopał rowy na głębokość 1 m. 
2. Do kotew, zakupionych w markecie budowlanym dospawaliśmy 80 cm stalowe pręty.
3. Takie kotwy umieściliśmy w rowach i zalaliśmy je betonem.
W tak zwanym między czasie, jak mój M w pracy (do 17.30), ja oczyściłam i wygładziłam drewno.
Obecnie, montujemy słupy i mam nadzieję, że w sobotę uda się skończyć konstrukcję drewnianą. 
A, jutro pomaluję drewno, zdecydowałam się na Impregnat Dekoracyjny do drewna firmy 3V3, efekty zobaczycie.
Kochani dziękuję za wszystkie odwiedziny, komentarze i oczywiście witam Nowych Czytających.
aga

34 thoughts on “Jak zbudować zadaszenie tarasu, altankę?

 1. Aleś wymyśliła! Fantastyczny pomysł! Jak skończysz zrób porównanie cen firm i ile Was wyniosła samodzielna robota z materiałami.
  I koniecznie basen też muci być :-))))
  Ściskam!!

 2. Świetny pomysł z zadaszeniem :)) Brak zadaszenia był u mnie przez wiele lat ogromnym problemem. Taras od południa i tylko w części pod dachem, w upały nie było mowy o przebywaniu tam. W tej chwili już mam z głowy, bo wymienialiśmy dach na domu i od razu został osłonięty taras 🙂
  Bardzo ciekawa jestem efektu finalnego u Was, zapowiada się pięknie 🙂
  Pozdrawiam cieplutko, Agness:)

 3. Mam podobny pomysł,mąż zrobił mi cudowny taras w domku nad jeziorem i jeśli zadaszę go tradycyjnie,będzie w domku ciemno,myślę własnie nad pleksą,ale boję się,że pod nim będzie gorąco.Zajrzałam do tej firmy na stronkę,przy moich gabarytach dach z tych łukowych płyt to spory wydatek,więc pewnei zostanę przy prostych arkuszach.ciągle sie zastanawiam co zrobić.Jeśli możesz podaj ile ćie ksoztowałoz adaszenie w tej firmie,bardzo jestem ciekawa.Mój taras ma mieć zadaszenie gdzieś 4×3 taras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *