Jak wykorzystać stare przedmioty na tarasie, balkonie?

Pierwsze prace na tarasie po zimie wykonane, roślinki posadzone. Wprawdzie jeszcze małe, ale mają czas na rośnięcie. Dzisiaj pokażę Wam, jak ze starych niepotrzebnych przedmiotów, można zrobić użytek w ogrodzie.

1.
Stary kosz na drewno do kominka, który ma urwaną z jednej strony rączkę, po wyprostowaniu tej rączki, służy, jako doniczka i podpora do kwiatka. Dodatkowo, dorobiłam drabinkę, aby kwiatek miał się po czym wspinać.

2. Tuba po patefonie, odwrócona i wstawiona do szklanego pojemnika wypełnionego kamykami, służy, jako doniczka na zioła.
3. Butla po winie, ponieważ nie mogłam jej dobrze umyć wewnątrz, dostała woal maskujący. Włożyłam do niej pomalowane na złoto sprayem gałęzie wierzby.

4. Czajnik elektryczny, który nie wiem dlaczego się popsuł, potraktowałam również złotym sprayem i służy za konewkę.

O starych drzwiach i pomyśle na świecznik z drzwiczek od mebli pisałam Wam w ubiegłym roku. Jak, widać wszystko można powtórnie wykorzystać, wystarczy mieć pomysł. A, jak jest u Was?
Poniżej, jeszcze kilka zdjęć ogrodu.

47 thoughts on “Jak wykorzystać stare przedmioty na tarasie, balkonie?

 1. Pięknie! Wiklinowe kosze pomalowane na biało wyglądają uroczo:)
  Aga, tuba patefonu jako donica to świetny pomysł, ale elektrycznym czajnikiem w roli konewki po prostu mnie rozwaliłaś:)) Jesteś kopalnią pomysłów! Pozdrawiam

 2. Masz piękny balkon! Ja również mam balkon ale niestety nie wygląda on tak jak twój. Mam wiele rzeczy które już po prostu nie używam i leżą sobie tak od miesięcy w kartonie w garażu, powyciągam i poszperam może i mi coś się przyda na balkon 🙂
  Pozdrawiam i zapraszam Cię serdecznie również do mnie na bloga.

 3. Agnieszko,cudowna biała sundevilla. Ja mam róż i czerwień. Tuba od patefonu to materiał na cudny żyrandol. Na pinterescie wygląda to nieziemsko. Zwłaszcza jak jest ich kilka, jedna przy drugiej. Bardzo ciekawe masz pomysły i śliczny taras. Coraz ładniejszy!!!Pozdrawiam.

 4. Piękne zdjęcia! A pomysł na tubę po patefonie i przemalowanie czajnika i zrobienie z niego konewki są po prostu genialne. 🙂
  Sama uwielbiam przerabiać rzeczy "śmieciowe" albo naprawiać lub odnawiać zniszczone przedmioty. Żeby zachęcić do tego innych co weekend organizuję Akcję:Reperację na swoim fanpage'u (https://www.facebook.com/adziktworzy/), w której pokazuję co można zrobić ze "śmieciami" i jak je w fajny sposób wykorzystać. I co najlepsze – każdy może pokazać wtedy również swój pomysł na naprawę czy przemianę zniszczonych przedmiotów. Może miałabyś ochotę wziąć udział w zabawie? 🙂 Serdecznie Cię zapraszam, bo Twoje pomysły są naprawdę ciekawe i oryginalne!
  Pozdrawiam 🙂

 5. Ja zrobiłam lifting starych doniczek. W sumie dość prosty, choć wymagający nieco czasu. Okleiłam je ściśle liną jutową i teraz mają zupełnie inny look niż przedtem. Na tarasie wyglądają świetnie i znowu można bez estetycznego zgrzytu sadzić w nich rośliny 🙂 Polecam takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *